Trzeci noworodek w Oknie Życia w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 19.12.2022 10:50,
Niemowlę w „Oknie Życia” odnalazły nazaretanki posługujące w Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej Lipniku.
Trzeci noworodek w Oknie Życia w Bielsku-Białej

To trzeci noworodek pozostawiony w bielskiej placówce, w której od 13 lat funkcjonuje powstałe z inicjatywy Caritas diecezji bielsko-żywieckiej miejsce, gdzie matka może zostawić anonimowo nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 14 grudnia br. o godz. 18.15. W „Oknie Życia” ktoś pozostawił urodzoną przed kilkoma lub kilkunastoma dniami dziewczynkę. Policja poinformowała, że noworodek jest w dobrym stanie i pozostaje pod opieką lekarzy.

Jak powiedział dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios, zgodnie z procedurą „Okna Życia” rozpoczęto przygotowania do adopcji odnalezionego dziecka.

To trzecie tego typu zdarzenie w bielskim „Oknie Życia”. Pierwsze dziecko – chłopczyka – zostawił ktoś 2 września 2016 r. Wtedy posługiwały tu siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. 26 sierpnia 2020 r. nazaretanki odnalazły drugiego noworodka – także chłopczyka.

„Okno Życia” w Bielsku-Białej działa od 14 kwietnia 2009.


źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy