Uczennice z Bielska-Białej najlepsze w województwie śląskim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 02.04.2021 12:05, INFORMACJA PRASOWA
Kinga Kasprowska, Wiktoria Świątek i Wiktoria Wróbel z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej okazały się najlepsze z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w województwie śląskim. Już 16 kwietnia uczennice z Bielska-Białej będą reprezentować nasze województwo w finale Olimpiady ZUS.
Uczennice z Bielska-Białej najlepsze w województwie śląskim

Bielski Ekonomik, jako jedna z 18 szkół w Polsce, wchodzi do ogólnopolskiego finału Olimpiady ZUS. Droga do finału nie była łatwa. W konkursie wystartowało łącznie 3,1 tys. uczniów ze 101 szkół w woj. śląskim.

Spośród tego grona do etapu wojewódzkiego dostało się tylko 25 szkół, w tym aż 5 szkół z terenu działalności bielskiego Oddziału ZUS (tj. 3 szkoły z Bielska-Białej, jedna z Wisły i jedna z Żywca). Najlepsze w tym roku w wojewódzkich zmaganiach okazały się uczennice z bielskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych. - Dziewczęta już we wcześniejszych latach brały udział w konkursie ZUS, ale nie miały okazji brać udziału w centralnym konkursie. W tym roku okazały się bezkonkurencyjne.

- Na 25 możliwych punktów zdobyły 23 w krótszym niż 20 minut czasie. A trzeba przyznać, że podczas tego etapu olimpiady czas ma znaczenie. Jeżeli dwa zespoły uzyskałyby taką samą liczbę punktów, to wygrywa ten, który odpowiedzi udzielił w krótszym czasie. Dlatego startujące zespoły nie tylko muszą zmierzyć się ze swoją wiedzą, ale też z refleksem, umiejętnością szybkiego kojarzenia i odpowiadania - wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Teraz przed uczennicami sporo nauki, a czasu niewiele, bo do finału pozostało dwa tygodnie. Do opanowania mają szerszy zakres materiału niż dotychczas, także ten uwzględniający aktualne zmiany w przepisach.

- Etap centralny to właściwie wiedza ekspercka, w tym spora praca nad ustawami, przepisami, z którymi na co dzień mają do czynienia urzędnicy w ZUS. Wymaga to dużo zaangażowania, ale biorąc pod uwagę to, że uczennice tak świetnie przygotowały się do etapu wojewódzkiego wierzę, że tytuł laureata jest w zasięgu ich możliwości, za co bardzo mocno trzymam kciuki - dodaje rzeczniczka.

Przypomnijmy, że olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych to konkurs organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie rywalizują w nim wiedzą, którą zdobyli dzięki wzięciu udziału w projekcie „Lekcje z ZUS” - cyklu czterech zajęć o ubezpieczeniach, składkach, emeryturze i prowadzeniu firmy. Na zwycięzców w etapie centralnym czeka wiele cennych nagród: laptopy, tablety i czytniki e-booków, a także indeksy na niektóre uczelnie, m.in. na: Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, czy Uniwersytet Warszawski.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy