Punkt szczepień w hali pod Dębowcem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.04.2021 09:04, fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Wszystko wskazuje na to, że 19 kwietnia w hali pod Dębowcem rozpoczną się masowe szczepienia przeciwko Covid-19. Przewiduje się, że każdego dnia w hali zaszczepionych będzie 500 osób.
Punkt szczepień w hali pod Dębowcem

W tym miesiącu do Polski trafić ma ok. 7 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19, rząd rozpoczął więc działania, których celem jest przyspieszenie procesu szczepień. Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego w Bielsku-Białej powstanie dodatkowy punkt masowych szczepień prowadzony przez gminę, zlokalizowany w hali pod Dębowcem.

Samorządowe punkty szczepień mają być zorganizowane do 18 kwietnia i od następnego dnia rozpocząć szczepienia. Będą czynne od poniedziałku do niedzieli, w godz. 8.00-18.00. Praca w nich będzie dwuzmianowa.

Samorządowy punkt szczepień w Bielsku-Białej w ciągu jednego dnia będzie szczepił 500 osób. Do tego celu wykorzystana zostanie tzw. część konferencyjna hali pod Dębowcem, dzięki czemu z obiektu nadal będą mogli korzystać sportowcy. Obsługą administracyjną zajmą się oddelegowani pracownicy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Od strony medycznej działalność punktu ma zabezpieczać Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski.

Więcej szczegółów na temat punktu szczepień w hali pod Dębowcem i zasadach jego działania wkrótce.

Hala pod Dębowcem była budowana jako obiekt wielofunkcyjny, odbywają się w niej mecze, turnieje sportowe, koncerty, targi, zgromadzenia religijne, kiedyś nawet można było się tam poślizgać się na lodzie. Wkrótce obiekt uzyska dodatkową funkcję.

źrodło: UYM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy