Co za dzień na drogach! Kilkadziesiąt kolizji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.08.2020 11:00,
To przez ulewny deszcz?
Co za dzień na drogach! Kilkadziesiąt kolizji
Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Bezpieczny pieszy”. Policjanci bielskiego wydziału ruchu drogowego od wczesnych godzin porannych uczestniczyli w wojewódzkich działaniach których, głównym celem jest ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych. W rejonie skrzyżowań i głównych traktów komunikacyjnych policjanci szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane zarówno przez pieszych jak również reagowali na wszelkie negatywne zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów.

Ulewny deszcz jaki wczoraj padał nad powiatem bielskim nie ułatwiał warunków drogowych i przyczynił się do szeregu zdarzeń drogowych przy, których wczoraj pracowali bielscy policjanci. Co prawda nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem pieszego ale policjanci drogówki mieli mnóstwo pracy przy zabezpieczeniu i obsłudze kilkudziesięciu zdarzeń drogowych. Wczoraj bowiem na bielskich drogach doszło do 32 kolizji, a zderzenie tirów na dk 1 spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu.

Policjanci zaangażowani wczoraj do działań ujawnili ponad 20 wykroczeń w ruchu drogowym związanych z ruchem pieszych. Dla większości sprawców zakończyły się one mandatem karnym. Niestety nieprzepisowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych i w stosunku do pieszych, ale również prezentowane przez samych pieszych to nadal spory problem. Piesi popełniają na ogół wykroczenia polegające na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Stróże prawa ukarali mandatami karnymi również 28 kierujących, z których większość pomimo złych warunków atmosferycznych i drogowych przekroczyło dozwoloną prędkość w rejonie skrzyżowań.


- Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie. Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich wyciągane najsurowsze konsekwencje karne. Pamiętajmy! Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo, ale samochód nawet jadący z przepisową prędkością 50 km/h potrzebuje kilkudziesięciu metrów aby się zatrzymać. Stawką nie są tutaj nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość… - apelują policjanci.

źrodło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy