Covid-19 u kolejnych 50 mieszkańców Śląska

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.04.2020 10:40,
Covid-19 u kolejnych 50 mieszkańców Śląska
Ministerstwo informuje o kolejnych 120 przypadkach Covid-19 w Polsce, w tym 50 na Śląsku.

W Polsce zmarły dwie kolejne osoby. Są to: 67-letnia kobieta z Częstochowy i 88-letnia kobieta hospitalizowana w Raciborzu, która miała choroby współistniejące.

W skali całego kraju Covid-19 zdiagnozowano do tej pory u 3503 osób, a 73 osoby zmarły.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

- liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 278 / 3 377

- liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport 231 / 205

- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport - 7 175 /7 467

- liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 473

- liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 5 482

- liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport - 481 / 467

- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport - 8 / 7

- liczba zgonów/ostatni raport -19 / 17

W woj. śląskim odnotowano 2 kolejne zgony - kobieta w wieku 88 lat, która zmarła w szpitalu w Raciborzu i kobieta w wieku 67 lat, która zmarła w Częstochowie.

W swoim domu, ze względu na dobry stan zdrowia, leczyć się będzie mieszkanka Chorzowa w sile wieku, u której wykryto zakażenie koronawirusem. Podobnie jest w przypadku młodej chorzowianki, dwóch kobiet (młodej i w sile wieku) ze Świętochłowic, nastolatka i mężczyzny z powiatu myszkowskiego, dwóch mieszkańców powiatu lublinieckiego, którzy byli w kwarantannie domowej oraz młodego mieszkańca Katowic. W domu leczyć się będzie także dziecko, będące pod nadzorem sanepidu z Katowic oraz młoda mieszkanka powiatu gliwickiego. Pod nadzorem służb sanitarnych pozostanie także dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu cieszyńskiego.

W szpitalu w Bielsku-Białej w dobrym stanie z lekkimi objawami zakażenia hospitalizowany był mieszkaniec w średnim wieku z powiatu bielskiego. Tutaj też leczona była wiekowa mieszkanka powiatu bielskiego. Z kolei do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił młody mężczyzna, który był pod nadzorem sanepidu w Rybniku oraz starszy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego – pobrane próbki u obu mężczyzn wykazały Covid-19. W szpitalu w Chorzowie przebywa z kolei mieszkaniec w sile wieku. Koronawirusa wykryto także w próbkach starszej pacjentki szpitala w Zabrzu. W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mieszkaniec Katowic w sile wieku.

Dodatnie wyniki potwierdziły próbki pobrane od 8 osób przebywających w szpitalu w Sosnowcu, 17 próbek pobranych w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu, 5 w szpitalu wojewódzkim w Częstochowie, 4 pobrane w szpitalu powiatowym w Zawierciu.

Dwa ujemne wyniki wojewódzki sanepid wykazał podczas badań próbek 46-letniej mieszkanki powiatu będzińskiego. Kobieta trafiła trzy tygodnie temu na leczenie do szpitala zakaźnego w Raciborzu – kuracja zlecona przez lekarzy chorób zakaźnych przyniosła efekty i mieszkanka wygrała walkę z groźnym wirusem. Powinna już opuścić raciborski szpital.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy