Dramatyczna akcja. Policjanci uratowali nastolatkę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.11.2023 09:30,
Policjanci uratowali nastolatkę, która chciała skoczyć z wiaduktu na ul. Czechowickiej w Bielsku-Białej.
Dramatyczna akcja. Policjanci uratowali nastolatkę

W środę (22 listopada) około godziny 9-tej policjanci z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej asp. Anna Macionczyk, mł. asp. Sebastian Palowski oraz sierż. szt. Łukasz Habdas w trakcie patrolu zauważyli młodą kobietę, która na wiadukcie przy ul. Czechowickiej w Bielsku-Białej stała na barierce zabezpieczającej, w dodatku patrzyła w dół w pozycji nachylonej do torów kolejowych. Policjanci bez chwili wahania podbiegli do dziewczyny i w sposób dynamiczny zdjęli ją z barierki, a następnie przeprowadzili w bezpieczne miejsce.

Stan nastolatki wskazywał na silne wzburzenie emocjonalne. Funkcjonariusze zaopiekowali się młodą osobą do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. W trakcie rozmowy z policjantami nastolatka oświadczyła, że myślała o odebraniu sobie życia.

"Powiedzenie, że policjanci znaleźli się we właściwym miejscu i czasie znajduje pełne potwierdzenie, albowiem matka nastolatki zgłaszała do dyspozytora numeru 112, że jej córka może targnąć się na swoje życie w chwili, kiedy policjanci już zabezpieczyli młodą dziewczynę przed nieodwracalnym w skutkach krokiem.

Policjanci po raz kolejny potwierdzili, że hasło „pomagamy i chronimy” nie jest tylko pustym sloganem. Jesteśmy dumni z Waszej postawy.

Pamiętajmy, nie jesteśmy sami z problemami. Zawsze możemy zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego.


Młodzież z wciąż kształtującą się wrażliwością jest szczególnie narażona na doznawanie krzywdy. Ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dostępny jest pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

"Zasady ABCD" funkcjonowania telefonu 116 111:
Anonimowo - dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.

Bezpłatnie - połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

Chętnie - konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.

Dyskretnie - wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między Tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu Twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby Ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym".

- informuje bielska policja.


źrodło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dekar, 26.11.2023 14:34

Normalnie Policjantki i policjanci