Dron nad kominami. Akcja Straży Miejskiej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.11.2023 09:25,
To pierwsza w tym roku i nie ostatnia akcj
Dron nad kominami. Akcja Straży Miejskiej
27 i 28 listopada strażnicy miejscy z Cieszyna przeprowadzili w Cieszynie wzmożone kontrole pod kątem jakości spalanych substancji w urządzeniach grzewczych wykorzystując do tego specjalistycznego drona.


Działania były prowadzone w różnych częściach miasta. Strażników miejskich wspierał operator drona. Jest on przeznaczony do kontrolowania czy mieszkańcy palą w piecach niedozwolonym opałem lub śmieciami. Jeśli dron pokaże, że normy zanieczyszczeń są przekroczone, patrol Straży Miejskiej przeprowadza kontrolę paleniska.

- Pamiętajmy, że spalając śmieci w domowych piecach i kotłowniach trujemy siebie i najbliższych sąsiadów. Strażnicy miejscy za spalanie niedozwolonego opału lub śmieci mogą nałożyć mandat karny, ale również skierować wniosek do sądu. To pierwsza w tym roku i nie ostatnia akcja cieszyńskich strażników miejskich w ramach walki z zanieczyszczonym powietrzem. Już wkrótce dron ponownie pojawi się nad cieszyńskimi kominami - informuje SM w Cieszynie.


źrodło: Straż Miejska w Cieszynie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy