Dzięki postawie taksówkarza mieszkanka nie straciła 100 tys. zł

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.10.2021 09:21,
Nowa próba wyłudzenia 100 tysięcy złotych od przerażonej matki chcącej uchronić córkę została udaremniona. Wszystko dzięki obywatelskiej postawie bielskiego taksówkarza i szybkiej akcji policjantów z bielskiej trójki.
Dzięki postawie taksówkarza mieszkanka nie straciła 100 tys. zł

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji III udali się na interwencję zgłoszoną przez bielskiego taksówkarza. Z jego relacji wynikało, iż klientka prawdopodobnie uczestniczy w zainicjowanej próbie oszustwa. Szybko podjęte czynności przez stróżów prawa pozwoliły na udaremnienie próby wyłudzenia 100 tysięcy złotych.

Ustalono, iż oszustka, dzwoniąc na telefon stacjonarny pokrzywdzonej i podając się za funkcjonariuszkę policji, zażądała ponad 100 tysięcy złotych jako kaucję w zamian za wypuszczenie jej zatrzymanej córki, która miała spowodować wypadek drogowy. Kobieta chcąc pomóc córce, zdecydowała się postępować zgodnie z żądaniami oszustów. W tym celu taksówka miała zawieźć ją na miejsce przekazania wskazanej kwoty.

Policja podkreśla, że obywatelska postawa i empatia bielskiego taksówkarza, uchroniły jednak mieszkankę powiatu bielskiego od utraty sporej sumy pieniędzy. Policjanci wyjaśnili pokrzywdzonej, iż uczestniczy w próbie oszustwa.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy