Jakub z Kóz w You Can Dance Nowa Generacja

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 05.10.2021 12:37, INFORMACJA PRASOWA
12-letni Jakub Rzepecki z Kóz, wychowanek Studia Tańca RootArt Kozy, wielokrotny uczestnik organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej Powiatowego Przeglądu Amatorskich Grup Artystycznych SAGA znalazł się w Finałowej 16-tce programu You Can Dance Nowa Generacja.
Jakub z Kóz w You Can Dance Nowa Generacja

Jakub bardzo wcześnie rozpoczął swoją przygodę z tańcem. Pierwsze taneczne kroki postawił w stylu breakdance, z czasem próbował swoich sił w hip hopie. Jednak dopiero w tańcu współczesnym odkrył największy talent i pasję. Kuba od początku związany jest ze Studiem Tańca RootArt Kozy, które założyła jego mama Agnieszka Skoczylas-Rzepecka. To właśnie tam szlifuje swoją technikę i wyraz artystyczny pod okiem instruktorki Sary Handzlik.

Wraz z zespołem wielokrotnie uczestniczył w Powiatowym Przeglądzie Amatorskich Grup Artystycznych SAGA, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Po raz pierwszy wziął w nim udział jako 6-latek. Ostatnio zaprezentował się również podczas Święta Powiatu Bielskiego w Kozach w trakcie występu pn. "Gwiazdki, gwiazdeczki Powiatu Bielskiego",

Choć tańcem współczesnym zajmuje się od niedawna został doceniony w telewizyjnym programie „You Can Dance Nowa Generacja” ! Najpierw wybrano go spośród tysięcy młodych tancerzy podczas castingu w Katowicach, dzięki czemu znalazł się w prestiżowej Akademii You Can Dance, gdzie wśród 55. uczestników, szlifował swój warsztat pod okiem najlepszych choreografów w Polsce. Ogromne emocje towarzyszyły ostatniemu odcinkowi programu, w którym Jakub został wybrany przez jurorów: Klaudię Antos, Agustina Egurrolę i Michała Mishę Kostrzewskiego do finałowej 16-tki i będzie mógł zaprezentować się w odcinkach studyjnych.

Jak powiedziała mama Jakuba, Agnieszka Skoczylas Rzepecka: „Przed nim ogromne wyzwanie, mnóstwo pracy i dużo wyrzeczeń, ale nasz młody tancerz nie narzeka i cieszy się każdą chwilą spędzoną w tym programie, który dodał mu bardzo dużo pewności siebie oraz odkrył w Kubie wielkie serce okazywane nie tylko w tańcu”.

Gratulujemy i jesteśmy dumni z sukcesu tak zdolnego i ambitnego mieszkańca powiatu bielskiego. Mocno trzymamy kciuki i wierzymy, że Jakub "wytańczy sobie" zwycięstwo!

Tekst: Magdalena Wróbel-Zyzańska

Foto: Agnieszka Skoczylas-Rzepecka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy