Kolejny pracowity tydzień goprowców. 22 wypadki na szlakach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2021 12:02,
W ciągu ostatnich 7 dni (27.09-3.10) ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR interweniowali w 22 wypadkach (w tym 14 interwencji w weekend).
Kolejny pracowity tydzień goprowców. 22 wypadki na szlakach
Piękna jesień za oknami. Wiele osób wybiera się w góry, ale nie wszyscy szczęśliwie wracają do domów.

- W ciągu ostatnich 7 dni (27.09-3.10) ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR interweniowali w 22 wypadkach (w tym 14 interwencji w weekend) - informuje GOPR Beskidy.


W tygodniu udzielali pomocy m.in. turyście z dolegliwościami kardiologicznymi na Hali Miziowej, osobom z urazami kończyn dolnych w rej. Przełęczy Brona, rowerzystce w trudno dostępnym terenie z urazem ręki oraz turyście z zachorowaniem w rej. Klimczoka. Na prośbę goprowcy prowadzili także poszukiwania w rej. Wisły Jawornik, a także transportowali pacjenta z os. Malinów w Szczyrku do miejsca przekazania załodze karetki.

- W sobotę dyżurni z SR Klimczok zostali zadysponowani do 4 zdarzeń: przy górnej stacji Kolej Linowa Szyndzielnia turystka w wyniku upadku doznała urazu głowy, na trasie RockNRolla Enduro Trails pomocy wymagał rowerzysta po utracie przytomności z licznymi urazami (w tym kręgosłupa i barku), przy Schronisko Klimczok turysta doznał urazu stawu skokowego, wypadkowi ulegli również turystka z dzieckiem w nosidle turystycznym: kobieta doznała urazu kolana z głęboką raną ciętą, a najmłodszy turysta ogólnych potłuczeń. W sobotę interweniował również zespół z CSR i ratownicy z SR Przysłop pod Baranią Górą - w obydwóch przypadkach kontuzji kończyn dolnych doznały turystki piesze.
W niedzielę ratownicy z CSR Szczyrk otrzymali zgłoszenie o turystce z urazem stawu skokowego na Górze Żar. Na miejscu udzielili pomocy w kolejnych trzech wypadkach: turystki z urazem stawu kolanowego oraz dwóm młodym rowerzystom: 15-latkowi z urazem barku i kolana oraz 14-latkowi z otarciami nadgarstka. Na Żarze ratownicy pojawili się ponownie ok. godz. 19:30 udzielając pomocy zagubionej turystce z urazem stawu skokowego. Tego dnia dyżurni z Markowych Szczawin zabezpieczali uraz stawu kolanowego u turystyki, która uległa wypadkowi w rej. Wodospadu na Mosornym Potoku. Interweniowali również ratownicy z Hali Skrzyczeńskiej: na trasie Hip HopA Flow (Szczyrk Mountain Resort) doszło do dwóch wypadków rowerowych, w których poszkodowani doznali urazu kończyny górnej oraz podudzia.

Aktualnie w Beskidach piękna jesień. Planując wycieczkę pamiętajcie o odpowiednim ubiorze, wyposażeniu i o tym, że dzień jest już o wiele krótszy. Polecamy instalację aplikacji Ratunek, która w razie wypadku znacznie ułatwi ratownikom niesienie pomocy w górach.

- informuje GHOPR Beskidy

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy