Groźny przestępca zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.02.2023 11:53,
34-latek ujęty został przez norweską policję.
Groźny przestępca zatrzymany

Policjanci z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji we współpracy z funkcjonariuszami WK KWP Katowice, WK KWP Kraków, KMP Bielsko Biała, KPP Żory i KPP Kraków w dniu 2 lutego 2023 roku przeprowadzili szeroko zakrojone działania w sprawie osoby stwarzającej zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności seksualnej innych osób tzw. „bestii”, wobec której Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyzna którego działania dotyczyły to 34 letni Damian T. wobec którego toczy się postępowanie o przestępstwo zgwałcenia. Mężczyzna w przeszłości karany był m.in. za zabójstwo oraz liczne zgwałcenia i przestępstwa na tle seksualnymi. By uniknąć wymiaru sprawiedliwości od lat ukrywał się poza granicami kraju.

29 stycznia norweska policja podjęła działania wobec wymienionego, który na terenie Norwegii w jednej z restauracji sieci fast-food prezentował dzieciom zdjęcia pornograficzne.

Po zatrzymaniu mężczyzny, dostał on decyzje o natychmiastowym wydaleniu z terenu Norwegii. Służby norweskie o całym zdarzeniu poinformowały polską Policję, na tej podstawie podjęto stosowne działania. Mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio po wyjściu z samolotu w podkrakowskich Balicach, a następnie przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na wyrok w sprawie.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy