Jedziesz za wolno samochodem? Dostaniesz mandat

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.12.2019 13:00, ap
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zbyt wolna jazda może być uznana za wykroczenie. To oznacza, że mundurowi mają prawo ukarać nas mandatem lub nałożyć punkty karne.
Jedziesz za wolno samochodem? Dostaniesz mandat
Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy, że zbyt wolna jazda jest równie niebezpieczna, co jazda z nadmierną prędkością.Spowalnianie ruchu ujęte jest w przepisach i stanowi podstawę do ukarania.

- Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierowcom. Oznacza to, że policjant może ukarać mandatem oraz nałożyć punkty karne za zbyt wolną, niebezpieczną dla innych kierowców jazdę - informują policjanci.

Pamiętajmy, aby zawsze dostosowywać prędkość nie tylko do wskazanych ograniczeń, ale także ogólnych warunków panujących podczas jazdy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy