Kierowca tira wydmuchał półtora promila

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 09.09.2020 12:47,
Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu.
Kierowca tira wydmuchał półtora promila
Jak informuje bielska policja, do zdarzenia doszło wczoraj około 18.40. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na drogę S-52 w kierunku Cieszyna wjechał pojazd ciężarowy m-ki Mercedes z naczepą, na tureckich numerach rejestracyjnych, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. We wskazane miejsce został natychmiast skierowany patrol drogówki.


Policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd w Grodźcu. Za kierownicą mercedesa siedział 55-letni obywatel Turcji. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wstępne badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu. Kierującemu została pobrana krew, celem ustalania dokładnego poziomu alkoholu. Odmówił bowiem wykonania kolejnych badań.

- Pojazd, którym kierował trafił na policyjny parking, a on sam do aresztu. Stracił już prawo jazdy. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na szczęście kolejny nietrzeźwy został w porę wyeliminowany z ruchu. Dziękujemy zgłaszającym za obywatelską postawę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i troska - apelują bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy