Lekarka zarażona koronawirusem, kwarantanna w 62 domach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.03.2020 07:37, red
Wójt apeluje o rozwagę.
Lekarka zarażona koronawirusem, kwarantanna w 62 domach

- Na terenie gminy Bestwina mamy potwierdzone dwa przypadki koronawirusa. Wszystkie osoby, które miały bezpośrednią styczność z jedną z nich (w ośrodku zdrowia w Kaniowie) są już zweryfikowane i powiadomione przez sanepid lub policję o tym jak się mają zachować. Jeszcze raz proszę o rozwagę, w miarę możliwości zostawanie w domach i brak paniki - zaapelował w sobotę wieczorem na Facebooku wójt Bestwiny Artur Beniowski.

Jak się okazuje, koronawirusem zarażeni są lekarka prowadzący prywatny gabinet w Kaniowie (gmina Bestwina) i jej mąż. Wrócili z Austrii 8 marca. Wtedy nie było jeszcze przepisu o dwutygodniowej kwarantannie dla osób powracających z zagranicy. Lekarka przez pewien czas przyjmowała pacjentów w ośrodku zdrowia.

Wójt informuje, że obecnie 62 domy w gminie objęte są kwarantanną. Dotyczy to m.in. osób, które w ostatnim czasie kontaktowały się z lekarką.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy