Mandaty dla kierowców i pieszych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.11.2022 13:20,
Bielscy policjanci ujawnili ponad 130 wykroczeń.
Mandaty dla kierowców i pieszych

W środę (23.11) podczas całodniowej akcji policjanci z całego regionu zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących w rejonie miejsc, gdzie obserwuje się wzmożony ruch pieszych czy rowerzystów.

Niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają przepisów w rejonie przejść dla pieszych. 77 kierujących popełniło wykroczenia – najwięcej dotyczyło przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz wyprzedzania na lub bezpośrednio na przejściu. 21 kierujących zostało pouczonych, 53 ukaranych mandatami karnymi, wobec 6 z nich skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a 4 zatrzymano prawo jazdy. Policjanci zwracali też uwagę na zachowania niechronionych użytkowników dróg.

Policjanci ujawnili 31 osób, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów – głównie za przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz za przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle. W trakcie działań zatrzymali jedną osobę poszukiwaną oraz dwie osoby, które pomimo sądowego zakazu prowadziły pojazd. W działaniach policjanci używali drona oraz monitoring Straży Miejskiej.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy