Na bielskim osiedlu mogło dojść do tragedii

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.11.2020 11:24,
Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali 29-letniego bielszczanina, który podczas odwiedzin dziecka pobił jego 21-letnią matkę.
Na bielskim osiedlu mogło dojść do tragedii

Do zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem w bielskich Komorowicach. Do 21-latki przyszedł jej były konkubent, który miał odwiedzić ich 2-letnie dziecko. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu, dlatego młoda kobieta poprosiła, aby przyszedł odwiedzić syna w innym terminie. Wtedy zrobił się agresywny, zaczął jej grozić, a chwile później rzucił się na nią. Zaczął wyzywać oraz szarpać kobietę, posuwając się do coraz bardziej brutalnych rękoczynów, niszcząc przy tym wyposażenie mieszkania. Niepokojące odgłosy awantury usłyszała przypadkowa osoba, która natychmiast powiadomiła Policję. Oficer dyżurny bielskiej komendy wysłał na miejsce patrol z bielskiego wydziału prewencji.

Kiedy na miejsce dojechali policjanci w mieszkaniu zastali pobitą dziewczynę oraz agresywnego 29-latka. Na widok policyjnego munduru mężczyzna jeszcze bardziej się rozsierdził. Zachodziła obawa, że może zaatakować stróżów prawa lub ponownie 21-latkę. Nie reagował na wezwania policjantów do zachowania zgodne z prawem i niezbędne okazało się użycie wobec niego środków przymusu bezpośredniego i kajdanek.

Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało 21-latkę do szpitala. 29-latek został przez policjantów zatrzymany. Kiedy dotarło do niego, że noc spędzi w policyjnym areszcie, zaczął znieważać policjantów oraz dokonywać aktów autoagresji. Mundurowi musieli użyć specjalnego hełmu ochronnego, który założyli zatrzymanemu, aby nie zrobił sobie krzywdy. Badanie alkomatem wykazało blisko półtora promila alkoholu we krwi.

Sprawą pobicia zajęli się kryminalni z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej. Zebrali oni przeciwko 29-letniemu bielszczaninowi solidny materiał dowodowy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury. Tam przedstawiono mu zarzuty kierowania gróźb karalnych, zniszczenia mienia i znieważenia policjantów. Śledczy wystąpili też do biegłego z zakresu medycyny sądowej, od którego opinii będzie zależał rodzaj zarzutu za uszkodzenie ciała 21-latki. Prokurator objął krewkiego 29-latka policyjnym dozorem i zakał zbliżania się do pokrzywdzonej.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkowi, który przerwał dramat kobiety i wezwał Policjantów. Mogło dojść do tragedii - podkreślają policjanci.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

źródlo: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy