Nowe ostrzeżenia przed przejściami dla pieszych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.02.2022 10:59,
Miejski Zarząd Dróg w najbliższych dniach uruchomi pulsacyjny sygnalizator świetlny (aktywne znaki D-6) nad przejściami dla pieszych przez ul. Cieszyńską w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Zniczową w Wapienicy.
Nowe ostrzeżenia przed przejściami dla pieszych

Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu jest nadrzędnym celem, przyświecającym działaniom służb drogowych. Najbardziej jednak narażonymi na skutki błędów na drodze są piesi, stąd szczególna troska o zachowanie najwyższych standardów podczas pokonywania jezdni przez tę grupę użytkowników dróg. Jednym z miejsc wymagających wprowadzenia korekty jest funkcjonujące przejście w rejonie skrzyżowania dwujezdniowej ul. Cieszyńskiej z ul. Zniczową.

Potrzebę pilnych działań zgłaszał wapienicki radny Konrad Łoś. Proponował budowę w tym miejscu wzbudzanej sygnalizacji świetlnej, jednak przeprowadzona w ubiegłym roku przez bielskie MZD analiza nie wykazała zasadności takiej instalacji.

Prowadzone od kilku miesięcy obserwacje zachowań uczestników ruchu przemawiają za usytuowaniem w tym miejscu dodatkowego elementu bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci wysięgników z oznakowaniem informującym o przejściu dla pieszych wraz z pulsującymi lampami ostrzegawczymi (potocznie określanych też jako aktywne przejście dla pieszych). Zasadnicza część instalacji jest już wykonana, zaś w najbliższych dniach na wysięgnikach zostaną zainstalowane znaki oraz lampy.

źródło: Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy