Oszukiwał 'na policjanta'. Został zatrzymany przez prawdziwych policjantów

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 22.07.2019 14:37,
Miarka się przebrała. Mężczyzna został aresztowany.
Oszukiwał 'na policjanta'. Został zatrzymany przez prawdziwych policjantów

Bielscy policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”.

Mężczyzna odebrał od starszej kobiety 30 tys. zł.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna zadzwonił do kobiety po południu, 18 lipca. W trakcie rozmowy telefonicznej wprowadził w błąd 69-letnią kobietę co do swojej tożsamości. Przedstawiając się jako Policjant poinformował kobietę, że jej zięć był sprawcą wypadku i w zamian za uniknięcie odpowiedzialności musi wpłacić poręczenie.

- Kobieta, chcąc pomóc swojemu zięciowi zdecydowała się na przekazanie pieniędzy. Udała się do banku po gotówkę, a następnie przekazała pieniądze podstawionemu mężczyźnie we wskazanym przez oszustów miejscu. W piątek funkcjonariusze wpadli na trop oszusta i zatrzymali mężczyznę, który odebrał gotówkę. Teraz śledczy będą weryfikowali, czy to jedyne oszustwo w jakim mężczyzna brał udział - informuje bielska policja w komunikacie.

Decyzją sądu 48-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy