Policjanci oddali hołd poległym na służbie kolegom

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 31.10.2019 17:00, ap
Mundurowi w asyście pedagogów i uczniów uczcili pamięć poległych w służbie kolegów. Odwiedzili groby w Bielsku i Czechowicach-Dziedzicach.
Policjanci oddali hołd poległym na służbie kolegom
Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych delegacja policjantów garnizonu bielskiego, na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej . insp. Dariuszem Zajdą wraz z przedstawicielem Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej asp. szt. Mariuszem Fenderem oraz pedagogami i uczniami policyjnego technikum mundurowego ZDZ w Bielsku-Białej oddali hołd poległym policjantom.

Podinspektor Bogdan Laskowski — policjant Wydziału Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bielsku-Białej, a następnie w Katowicach. Przez ponad 6 lat brał udział w misjach pokojowych w krajach byłej Jugosławii oraz Albanii i Liberii. W rejonie uznanym za strefę działań wojennych spędził w sumie 3 lata. Zmarł podczas służby w Liberii w 2005 roku na ciężką postać malarii. W 2014 r., po 9 latach od dnia śmierci został wpisany do Księgi Pamięci Policji, w której zebrano nazwiska wszystkich policjantów, którzy polegli w służbie od 1991 - roku powołania do życia Policji. W Komendzie Głównej Policji w Warszawie na Ścianie Pamięci znajduje się tabliczka epitafijna poświęcona temu policjantowi.

Podkom. Mirosław Małczęć – dzielnicowy oraz mł.asp. Tadeusz Świerkot – detektyw sekcji kryminalnej czechowickiego komisariatu, zginęli 20.05.2002 r. w Czechowicach-Dziedzicach. Podczas wykonywania czynności służbowych w kawiarence internetowej, reagując na napad rabunkowy wobec właściciela, zostali śmiertelnie postrzeleni przez 3 zamaskowanych sprawców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy