Policjanci uratowali leżącą na chodniku kobietę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.06.2020 07:11,
Przykre jest to, że żaden z przechodniów nie zareagował i nie udzielił pomocy leżącej na chodniku kobiecie.
Policjanci uratowali leżącą na chodniku kobietę
Jak informuje policja, we wtorek (9.06) około 11.30 policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę w Żywcu na ul. Dworcowej. W pewnym momencie zauważyli leżącą na chodniku kobietę. Przechodnie mijali ją i nikt nie zainteresował się tym, co się stało, ani nie wezwał pogotowia.


Policjanci podbiegli do jak się okazało, nieprzytomnej kobiety, a towarzyszące temu objawy mogły świadczyć o tym, że miała zawał.

Mundurowi udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej i jednocześnie wezwali na miejsce pogotowie. Dzięki pomocy kobieta odzyskała przytomność. Policjanci pomogli jej przejść do radiowozu, gdzie następnie nadal udzielali jej pomocy, ponieważ do czasu przyjazdu pogotowia kobieta jeszcze kilkakrotnie traciła przytomność i odzyskiwała ją.

Po przyjeździe karetki 62-latka została przekazana ratownikom medycznym i trafiła do szpitala.

- Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które znalazły się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie - apelują policjanci.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy