Policjanci zatrzymali 50-letniego złodzieja

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.07.2020 13:03,
Policjanci zatrzymali 50-letniego złodzieja

Jak informuje bielska policja, w niedzielę (28.06) policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży roweru z parkingu przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Policjanci przyjęli zawiadomienie i rozpoczęli dochodzenie. Zabezpieczyli również zapis sklepowego monitoringu, na którym uwieczniony został wizerunek potencjalnego sprawcy.

W środę (1 lipca) pracownicy ochrony zawiadomili, że w sklepie pojawił się mężczyzna, który często dokonuje kradzieży. Mundurowi udali się do placówki handlowej, gdzie ustalili, że przebywający na terenie sklepu mężczyzna może mieć związek z niedawną kradzieżą jednośladu. Policjanci zatrzymali 50-latka, który przyznał się do kradzieży roweru i wskazał miejsce gdzie on obecnie się znajduje.

Skradziony jednoślad udało się odzyskać. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Okazało się, że nie był to jego pierwszy raz, kiedy „sięgnął” po cudze mienie. Dzisiaj w Prokuraturze usłyszał zarzuty kradzieży, za którą grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje niebawem bielski sąd.

Policja apeluje o staranne zabezpieczenie jednośladów!

Najwięcej jednośladów ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone. Dlatego apelujemy do Państwa o ich właściwe i staranne zabezpieczenie. Utrudnimy złodziejom „pracę” jeśli postawimy na fachowe zabezpieczenia. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower.

Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie Policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane. Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. „drugiej ręki” - okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu, gdyż posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy