Waleczny proboszcz zatrzymał kościelnego złodzieja

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.07.2020 10:54,
Jak oświadczył proboszcz, „zapracowanego” mężczyznę ujął na gorącym uczynku.
Waleczny proboszcz zatrzymał kościelnego złodzieja

Jak informuje policja z Pszczyny, wielką odwagą wykazał się proboszcz jednej z parafii w powiecie pszczyńskim, który widząc jak opróżniana jest skarbonka przed kościołem postanowił zareagować i ująć nieznajomego.

Przekazanym w ręce mundurowych mężczyzną okazał się mieszkaniec Krakowa. Został już przesłuchany i przyznał się do popełnienia kradzieży banknotów, lecz, jak zaznaczył, w znacznie mniejszej kwocie. Już wkrótce materiały w tej sprawie trafią do sądu.

Jak oświadczył proboszcz, „zapracowanego” mężczyznę ujął na gorącym uczynku. Dodatkowo, całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. W sumie, ze skarbonki zginęło 310 zł. Przy zatrzymanym, poza gotówką, mundurowi znaleźli także przedmioty służące do popełnienia kradzieży banknotów. Mieszkaniec Krakowa usłyszał już treść czynu, o jaki może zostać obwiniony. Przyznał się, lecz, jak tłumaczył, kwota była znacznie mniejsza, ponieważ cześć znalezionych przy nim pieniędzy była jego własnością. Już wkrótce o jego losie zdecyduje sąd.

źródło: KPP Pszczyna

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy