Policyjny pościg bielskimi ulicami. Kierowca zatrzymany

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.10.2023 09:44,
Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który 5 października 2023r., uciekając z miejsca kontroli drogowej, uszkodził pojazd postronnej osoby oraz dwa radiowozy.
Policyjny pościg bielskimi ulicami. Kierowca zatrzymany

Do niebezpiecznego pościgu doszło w przedpołudnie 5 października. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego bielskiej Komendy oraz Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej postanowili dokonać kontroli kierowcy ciemnego audi, który poruszał się ulicami Starego Bielska. Pomimo sygnału do zatrzymania wydanego przez mundurowanych kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać, uderzył w radiowóz i rozpoczął ucieczkę. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg, do którego wkrótce przyłączyły się inne będące w okolicy patrole.

Oficer Dyżurny bez zwłoki angażował w pościg kolejne siły policyjne. Poruszający się Audi mężczyzna nie zamierzał się jednak zatrzymywać, a sygnały świetlne i dźwiękowe nie robiły na nim żadnego wrażenia. W trakcie pościgu, jadąc z dużą prędkością, taranował wszystko po drodze uszkadzając przy okazji dwa radiowozy i jeden pojazd, którym poruszała się mieszkanka Bielska-Białej.


Pościg zakończył się w chwili, kiedy ostatecznie kierowca stracił panowanie nad swoim pojazdem w wyniku uszkodzeń, które uniemożliwiały dalszą jazdę. Sprawca przewoził w samochodzie psa zaliczanego do rasy agresywnej, kiedy opuszczał pojazd, poszczuł psa na interweniującego policjanta, który próbował go zatrzymać. Funkcjonariusz odniósł obrażenia i wymagał pomocy medycznej. Mimo czynnej napaści na funkcjonariusza Policji mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu.

Kierujący został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej, gdzie usłyszał prokuratorski zarzut m.in. niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na policjanta i inne. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy