Trzy osoby zatrzymane w związku ze śledztwem w sprawie katastrofy w Szczyrku

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 18.12.2019 15:33,
Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Trzy osoby zatrzymane w związku ze śledztwem w sprawie katastrofy w Szczyrku

W czwartek (19.12) odbędzie się pogrzeb ofiar katastrofy w Szczyrku, tymczasem jak poinformowała bielska Prokuratura Okręgowa w związku ze śledztwem prowadzonym w sprawie przyczyn wybuchu gazu, zatrzymane zostały trzy osoby. To Roman D. - prezes firmy budowlanej, która zleciła przewiert pod ul. Leszczynową, a ponadto Marcin S. i Józef D. - pracownicy firmy budowlanej, specjalizującej się w przewiertach podziemnych, wykonujący to zlecenie.

Śledczy poinformowali, że zatrzymani usłyszą zarzuty popełnienia czynu z art. 163 Kodeks Karnego, który polegał na sprowadzeniu pożaru i zawaleniu się budynku, w wyniku czego śmierć poniosło 8 osób. Ten czyn zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura podała, że po zakończeniu "czynności procesowych udzielone zostaną szersze informacje w tej sprawie".

Do wybuchu gazu w Szczyrku doszło 4 grudnia wieczorem. W wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego śmierć poniosło 8 osób.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy