reklama

Trzy osoby zatrzymane. Za przemyt i uprawę marihuany

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2019 10:16,
Trzy osoby zatrzymane. Za przemyt i uprawę marihuany

Policjanci z Kobiernic i referatu narkotykowego bielskiej komendy zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 23, 24 i 26 lat z powiatu bielskiego, zamieszanych w przemyt marihuany do Polski. Policjanci zabezpieczyli krzewy marihuany oraz gotowy narkotyk. Organizator procederu – najmłodszy z całej trójki - został aresztowany przez bielski sąd.

Jak informuje bielska policja, stróże prawa z komisariatu w Kobiernicach trafili na narkotykowy trop, który prowadził do jednej z posesji powiatu bielskiego. Podejrzewali, że może tam być przechowywana i uprawiana marihuana. Zwrócili się o wsparcie do funkcjonariuszy z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy zajęli się sprawą. Ustalili, że w sprawę mogą być zamieszani trzej młodzi mężczyźni z powiatu bielskiego.

- Policjanci podczas wspólnej realizacji tej sprawy zauważyli, że z posesji wyjeżdża pojazd bmw, w którym siedzieli podejrzanie zachowujący się młodzi ludzie. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kiedy kierowca zorientował się w sytuacji przyspieszył chcąc uniknąć kontroli drogowej. Policjanci nie dali mu jednak szans i zatrzymali samochód. Okazało się, że mężczyźni posiadali w samochodzie marihuanę. Wszyscy trzej zostali zatrzymani. Następnie stróże prawa sprawdzili nieruchomość, z której wyjechali samochodem zatrzymani delikwenci. Ujawnili tam hodowlę marihuany i gotowy narkotyk przygotowany do porcjowania i sprzedaży. Śledczy ustalili, że organizatorem rozwijającego się procederu był 23-latek, który nabył narkotyk na terenie Czech i przywiózł go do Polski. Na terenie nieruchomości hodował krzewy, z których również chciał uzyskać narkotyk. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci zabezpieczyli krzewy, blisko 80 gramów marihuany oraz tabletki extasy, które dodatkowo posiadał jeden z zatrzymanych - informuje w komunikacie bielska policja.

24 i 26-latek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 23-letni organizator procederu związanego z przemytem oraz hodowlą narkotyku i wytwarzaniem przyrządów służących do ich używania został na wniosek śledczych aresztowany przez bielski sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z przepisami ustawy antynarkotykowej kara nie może być w jego przypadku niższa niż 3 lata.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy