Uczniowie wrócą do szkół najwcześniej po świętach. Stan epidemii w Polsce

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 20.03.2020 19:35, red
Rząd spodziewa się znacznego wzrostu zachorowań na koronawirusa.
Uczniowie wrócą do szkół najwcześniej po świętach. Stan epidemii w Polsce

Pierwotnie uczniowie mieli wrócić do szkół w drugiej połowie przyszłego tygodnia, ale już wiadomo, że ten czas bez zajęć w szkołach zostanie przedłużony co najmniej co świąt wielkanocnych, a więc jeszcze 3 tygodnie. Zatem uczniowie wrócą do szkół najwcześniej 15 kwietnia. Zapowiedział to w piątek (20.03) wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Rząd przygotowuje się bowiem na dalszy wzrost liczby zachorowań na koronawirusa. W Polsce do tej pory na koronawirusa zachorowało ponad 400 osób. Pięć osób zmarło. W rządzie spodziewają się, że w ciągu kilkunastu dni może zachorować nawet kilkanaście tysięcy osób.

Jednocześnie w piątek szef rządu poinformował, że w Polsce ogłoszono stan epidemii.

Zaapelował do Polaków o przestrzeganie higieny, wszystkich zaleceń i ograniczeń, a do osób objętych kwarantanną o jej przestrzeganie. Mają tego pilnować policjanci. Za naruszenie kwarantanny grozić ma kara nawet 30 tys. zł (do tej pory było to 5 tys. zł).

Przybywa zachorowań

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowano o 14 nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa - w sumie jest ich 425.
Na Śląsku stwierdzono trzy nowe zachorowania - w sumie jest ich już 46.Zobacz także: inne informacje z regionu w sprawie zagrożenia koronawirusem: www.mamnewsa.pl/koronawirus-wiadomosci

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy