Wybuch gazu w bielskiej kamienicy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.11.2021 14:58,
W sobotę (20.11) doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. W wyniku eksplozji jedna osoba została ranna.
Wybuch gazu w bielskiej kamienicy

Oficer dyżurny stanowiska kierowania PSP odebrał zgłoszenie o godzinie 12:24 o wybuchu gazu w mieszkaniu znajdującym się na parterze kamienicy przy ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, przed budynkiem znajdowało się 9 mieszkańców kamienicy, w tym lokator mieszkania, w którym doszło do zdarzenia. Starszy mężczyzna w wieku 74-lat był poparzony na twarzy i rękach. Strażacy udzieli poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym założono m.in. opatrunki hydrożelowe oraz zastosowano tlenoterapię. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, poszkodowany został zabrany do szpitala.

W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, zostały uszkodzone drzwi, nadpaleniu uległo wyposażenie i pomieszczenie kuchni. Dodatkowo na samochód zaparkowany z tyłu budynku, spadły niewielkie ilości tynku kamienicy. Strażacy przy użyciu drabiny mechanicznej sprawdzili również dach budynku – nie stwierdzono uszkodzeń.

Obecne na miejscu pogotowie gazowe stwierdziło nieznaczną nieszczelność w instalacji gazowej w mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu. Profilaktycznie na czas prowadzonej akcji zamknięto dopływ gazu w całej kamienicy. Na miejsce dojechał również inspektor nadzoru budowlanego, który po oględzinach stwierdził, że budynek nadaje się do dalszego zamieszkania i lokatorzy wrócili do swoich mieszkań . Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja, która będzie ustalać dokładną przyczynę zdarzenia

Działania zakończono o godz. 13:53. Brało w nich udział sześć zastępów straży pożarnej.

źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy