Radni wsparli służby na granicy polsko-białoruskiej

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 19.11.2021 17:39,
W pierwotnym stanowisku PiS dokonano małej korekty.
Radni wsparli służby na granicy polsko-białoruskiej

Na wniosek klubu PiS Rada Miejska Bielsko- Biała przyjęła stanowisko w sprawie wyrażenia wsparcia dla funkcjonariuszy i żołnierzy strzegących granicy. Zdaniem części radnych, tego typu słowne wsparcie nie leży w kompetencji samorządu i jest raczej na pokaz, ale ostatecznie stanowisko zostało przyjęte z pewnymi modyfikacjami.

Przewodniczący Rady Janusz Okrzesik w imieniu klubu Niezależni.BB zgłosił poprawkę, która pozwala spojrzeć na sytuację na granicy także z innej, humanitarnej strony.

Dodano następujące zdanie: "Jednocześnie wyrażamy nasze głębokie przekonanie, że bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym należy okazać naszą solidarność.".

STANOWISKO RADY MIEJSKIEJ W BIELSKU-BIAŁEJ
Rada Miejska w Bielsku-Białej stając wobec bezprecedensowego w swej skali ataku hybrydowego na Polskę ze strony reżimu Aleksandra Łukaszenki, wyraża swoją solidarność z polskimi służbami, w szczególności z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Policji, a także żołnierzami Wojska Polskiego, w tym Wojsk Obrony Terytorialnej strzegącymi granicy polsko-białoruskiej.
Wykorzystywanie przez reżim białoruski migrantów jako „żywych tarcz”, połączone z działaniami o charakterze dezinformacyjnym jest ukierunkowane na zdestabilizowanie sytuacji w regionie i wywarcie presji nie tylko na Polskę, ale także na Unię Europejską.
W obliczu powagi sytuacji wyrażamy wsparcie dla działań służb stojących na straży bezpieczeństwa i nienaruszalności granic Rzeczypospolitej Polskiej.
Jednocześnie wyrażamy nasze głębokie przekonanie, że bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym należy okazać naszą solidarność.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy