Złodziej recydywista wpadł, kiedy wychodził z nowym łupem z mieszkania

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.05.2020 12:58,
Właściciel mieszkania tylko wyszedł wyrzucić śmieci....
Złodziej recydywista wpadł, kiedy wychodził z nowym łupem z mieszkania
Jak informuje bielska policja, w piątek przed 10 rano do jednego z mieszkań przy bielskiej ulicy Sixta zakradł się 30-latek. Mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi mieszkańca, który pozostawił za sobą uchylone drzwi, wychodząc wyrzucić śmieci. 30-latek wszedł do wewnątrz i zabrał z mieszkania leżący w widocznym miejscu portfel z dokumentami i kilkunastoma złotymi gotówki jednej z lokatorek. Skradziony portfel trzymał w ręku, gdy próbował wyjść z budynku. Wtedy został zauważony przez jego właścicielkę. Lokatorzy ujęli mężczyznę i wezwali patrol Policji.


Portfel wraz z zawartością wrócił do właścicielki, a podejrzewany o kradzież mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Tam usłyszał zarzuty kradzieży. Ponieważ 30-latek w przeszłości odbywał karę wiezienia za podobne kradzieże, sąd może potraktować go jak recydywistę i wymierzyć karę nawet 7 lat za kratami.

Dlatego policja apeluje o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanego mienia. Otwarte drzwi mieszkań, pomieszczeń biurowych, szatni i pojazdów stanowią zachętę dla złodzieja!

- nie pozostawiaj torebki, telefonu, saszetki w otwartym pokoju, gdy wychodzisz choćby na chwilę z biura. Zamknij drzwi na klucz. Pamiętaj, żeby nie pozostawiać klucza w drzwiach.
- jeśli zaparkowałeś samochód na parkingu - nie pozostawiaj w jego wnętrzu na widocznym miejscu saszetki, telefonu i innych wartościowych przedmiotów. Złodziejowi wystarczy chwila, by zbić szybę i skraść cenne rzeczy.
- na zakupach w sklepie nie pozostawiaj w koszyku lub na ladzie portfela czy torebki - unikniesz przykrych niespodzianek.
- jeśli jesteś pracownikiem sklepu zabezpiecz właściwie telefon i inne wartościowe przedmioty. Złodziej wykorzysta Twoją nieuwagę i dokona kradzieży.
- w domu, w sklepie, w autobusie, czy na ulicy zabezpiecz odpowiednio wartościowe przedmioty. Złodziej czeka na okazję.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy