Honorowy obywatel rezygnuje przez uchwałę anty-LGBT

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 05.10.2020 16:36, DK, foto: pixabay
Wilamowice tracą unijne dotacje oraz szacunek ludzi nauki przez homofobię. O co chodzi?
Honorowy obywatel rezygnuje przez uchwałę anty-LGBT
Radni Rady Miejskiej w Wilamowicach w zeszłym roku podjęli uchwalę "w sprawie wsparcia dla konstytucyjnego modelu rodziny opartego na tradycyjnych wartościach".Rada Miejska napisała:

"Wobec pojawiającej się w ostatnim czasie w Polsce dyskusji i podważania przez przedstawicieli środowisk LGBT pojęcia modelu rodziny, Rada Miejska w Wilamowicach opowiada się zdecydowanie za ochroną rodziny tradycyjnej, ukształtowanej przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, która jest pierwszą i niezastąpioną szkołą życia oraz pełni ważną rolę w kształtowaniu właściwych postaw moralnych przyszłych pokoleń. Zachęcamy ludzi młodych do zakładania rodzin, które ze swej istoty są naturalnym środowiskiem samorealizacji i gwarancją ciągłości pokoleń tak ważnej dla wszechstronnego rozwoju naszej Ojczyzny" - napisali radni z Wilamowic.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że radnym nie przeszkadza to iż przez swoje działania utracili nawet datacje unijne na projekty rozwoju miasta. Bruksela odrzuciła projekty z udziałem sześciu polskich miast (w tym Wilamowic) z powodu uchwał anty-LGBT.

Jak podaje profil "Tęczowe Podbeskidzie":
"Profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pan Tomasz Wicherkiewicz, był dotychczas Honorowym Obywatelem Gminy Wilamowice, zawiesił jednak to honorowe obywatelstwo ze względu na Uchwałę Rady Miejskiej w Wilamowicach, która, jak napisał w liście otwartym, postulatywnie ogranicza konstytucyjne prawa obywatelskie".

Tomasz Stanisław Wicherkiewicz to językoznawca, profesor Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Badacz języków mniejszościowych i zagrożonych, w tym języka wilamowskiego. Profesor Wicherkiewicz 5 lat temu został honorowym obywatelem Wilamowic. Teraz postanowił zawiesić swoje honorowe obywatelstwo z powodów szerzącej się w mieście homofobii i ogólnej nietolerancji.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy