Istebna przeciw LGBT. Górale dostali wsparcie od wiceministra

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 16.09.2020 17:15, DK
Temat jak dzielił, tak dzieli Polaków.
Istebna przeciw LGBT. Górale dostali wsparcie od wiceministra

We wrześniu ubiegłego roku Rada Gminy Istebna przyjęła uchwałę w sprawie "powstrzymania ideologii LGBT". W uchwale z 2019 roku czytamy:

W związku z wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną Rada Gminy Istebna podejmuje deklarację "Samorząd wolny od ideologii "


(...)Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy - zgodnie z naszą wielowiekową kulturą opartą na wartościach chrześcijańskich- nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia "LGBT".”

Zeszłoroczną uchwałę zaskarżył Rzecznik Praw Obywatelskich, a Sąd Administracyjny w Gliwicach stwierdził nieważność uchwały. Sąd uznał, że samorząd przekroczył swoje uprawnienia i stwierdził, że uchwała dyskryminuje osoby o innej orientacji seksualnej. I zdawało by się, że to koniec kolejnej „wojenki” o LGBT w Istebnej.

Jednak wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik nie chce dać za wygraną i stwierdził: - Wystąpię do Prokuratora Generalnego o skierowanie skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach. Chodzi o unieważnienie przez sąd uchwały o przeciwdziałaniu ideologii LGBT. To odpowiedź na prośby mieszkańców gminy - powiedział.

Wójt Istebnej Łucja Michałek przekazuje, że Rada Gminy na ostatniej sesji zdecydowała większością głosów, by nie składać skargi kasacyjnej ale wie, że mieszkańcy będą składali petycje i zbierali podpisy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy