Kierowco! Będą niższe opłaty na parkingach

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 14.10.2019 14:05, ap
Od 21 października za postój na parkingach wewnętrznym w Bielsku-Białej zapłacimy mniej, a w niektórych miejscach wcale. Zmiany dotyczą 8 parkingów administrowanych przez Miejski Zarząd Dróg. Sprawdźcie szczegóły.
Kierowco! Będą niższe opłaty na parkingach
Zarządzenie Prezydenta Miasta Bielsko-Biała różnicuje stawki opłat na poszczególnych parkingach wewnętrznych oraz je obniża. Zmiany podyktowane są m.in. specyfiką każdego z parkingów, jak również lokalizacją względem obiektów użyteczności publicznej i odległością od centrum Miasta. Ponadto stawki zaokrąglone zostają do pełnych kwot.- Atrakcyjny cennik stanowić powinien zachętę dla kierowców do korzystania z wolnych miejsc postojowych, co pozwoli odciążyć inne parkingi funkcjonujące w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej - informują pracownicy MZD.

Zmiany dotyczą 8 poniższych parkingów:

Parking szlabanowy przy ul. Warszawskiej (obok Dworca PKP):

- za 1 godzinę postoju zapłacimy 1,00 zł
- za każdą następną godzinę postoju będzie to kwota 2,00 zł
Uzasadnienie: obniżenie opłaty za pierwsze trzy godziny postoju do 5,00 zł celem zachęcenia kierowców do korzystania z dostępnych wolnych miejsc postojowych. Natomiast zmiana stawki za pierwszą godzinę postoju podyktowana jest sygnalizowanymi postulatami kierowców udających się do pobliskiej apteki, Budynku Dworca Głównego PKP, PKS.

Parking szlabanowy przy ul. Jana Ignacego Paderewskiego i ul. Legionów:

- za 1, 2 oraz 3 rozpoczętą godzinę postoju zapłacimy 1,00 zł
- 4 rozpoczętą godzinę postoju wyniesie nas 2,00 zł
- za każdą następną rozpoczętą godzinę postoju umieścimy opłatę w wysokości 3,00 zł
Uzasadnienie: ustalenie preferencyjnej stawki opłat za pierwsze cztery godziny postoju w wysokości 5,00 zł z uwagi na rozpoczęcie rozbudowy budynków Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II, które to prace uniemożliwiają parkowanie pojazdów na miejscach postojowych zlokalizowanych wokół tej placówki.

Parking szlabanowy przy ul. Tadeusza Rychlińskiego:

- bezpłatne pierwsze trzy godziny postoju
- za 4. rozpoczęta godzinę postoju zapłacimy 2,00 zł
- za każdą następną rozpoczętą godzinę postoju opłata wyniesie 2,00 zł
Uzasadnienie: zwolnienie kierowców z opłat przez pierwsze 3 godziny postoju oraz ustalenie opłaty za każdą następna godzinę postoju na 2,00 zł celem zachęcenia kierowców do korzystania z nowo wybudowanego parkingu.

Parkingi: przy ul. Żywieckiej (plac wraz z łącznikiem ul. 11 Listopada i ks. Stanisława Stojałowskiego) oraz przy ul. Juliusza Słowackiego i ul. Henryka Sienkiewicza:

- za 1 i 2 rozpoczętą godzinę postoju koszt to 1,00 zł
- za 3, 4 oraz 5 rozpoczętą godzinę postoju zapłacimy 3,00 zł
- każda następna rozpoczęta godzina postoju kosztować będzie 2,00 zł
Uzasadnienie: dokonuje się obniżenia opłaty za postój za pierwsze 2 godziny z dotychczasowych 4,30 zł na 2,00 zł.

Parkingi na: pl. Ratuszowym, automatyczny przy ul. Romana Dmowskiego i przy ul. Komorowickiej 23:

- za 1 godzinę postoju zapłacimy 2,00 zł w tym:
za 1 rozpoczęte 30 minut postoju dodatkowo 1,00 zł
za 2 rozpoczęte 30 minut postoju ponownie 1,00 zł
za każdą następną rozpoczętą godzinę postoju dodatkowy koszt wyniesie 2,00 zł.

- Ponadto należy zaznaczyć, iż zmianie nie ulegają godziny oraz dni obowiązywania opłat za postój – na wszystkich 8 parkingach opłaty pobierane są w dni robocze od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Zmianie nie uległa również cena za roczny abonament mieszkańca (100 zł) oraz miesięczny abonament dla przedsiębiorcy (140 zł) - czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Dróg.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy