Muzeum Narciarstwa powstanie w Wiśle

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Kultura - Rozrywka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 26.07.2020 16:55, PAN
Czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich, czterech medali olimpijskich i sześciu medali mistrzostw świata będzie uhonorowany przez powstające w jego rodzinnej Wiśle, Beskidzkie Muzeum Narciarstwa.
Muzeum Narciarstwa powstanie w Wiśle

Podpis pod listem złożył nie tylko sam Adam Małysz, ale także marszałek województwa Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz burmistrz Wisły, Tomasz Bujok. Małysz przyznał, że dostał już wcześniej propozycję sygnowania swoim nazwiskiem muzeum sportów zimowych, ale złożyło mu ją… Zakopane.

Muzeum poświęcone skokom narciarskim w Wiśle ma stanowić magnes dla turystów. Odwiedzając Wisłę, wizyta w miejscu, które stanie się skarbnicą wiedzy o sukcesach Adama Małysza, który w mocny sposób przyczynił się do promocji swojej małej ojczyzny, będzie wręcz pozycją obowiązkową. Skoczek z Wisły jest bowiem jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata sportu, co ważne, wywodzących się właśnie z Beskidów

Muzeum, pod kątem technicznym, będzie podzielone na strefy. W strefie A zobaczymy ścieżkę sportowych sukcesów Adama Małysza. W gablotach chronologicznie zostaną umieszczone trofea sportowe, puchary i nagrody. Na łukowatych ścianach znajdą się kolekcje nart mistrza z Wisły. Informacje będą wyświetlane dzięki panelom dotykowym. Strefa B to dalszy ciąg przestrzeni wystawienniczej, w której będą prezentowane stroje sportowe, w strefie C zobaczymy filmy przedstawiające przebieg kariery i najważniejsze sukcesy Adama Małysza. Tam będą również odbywały się mikrokonferencje, spotkania i szkolenia. Ciekawa dla zwiedzających będzie strefa D. Zostanie ona zaaranżowana jako miejsce startowe skoczka – ze zboczem, schodami i belką startową. Będzie można po prostu wsunąć się w atrapy butów, założyć narty i wykonać wirtualny skok. W strefie E i F znajdą się miejsca dla dzieci, gdzie będzie można na przykład spróbować swoich sił w grach planszowych.

.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy