Najwięcej dostał Żywiec

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 19.08.2019 15:07, PAN
Najwięcej dostał Żywiec

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach podpisano umowę na realizację Projektu Słoneczna Żywiecczyzna. Decyzję o wyborze żywieckiego projektu otrzymano w maju tego roku, ale dopiero formalne podpisanie umowy umożliwia rozpoczęcie procedur związanych z realizacją tej inwestycji.

W ramach podpisanej umowy Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu uzyskał dofinansowanie w wysokości 52 022 712,50 zł (całkowita wartość projektu: 55 148 250 zł brutto) na realizację 3000 szt. instalacji na terenie 10 gmin Powiatu Żywieckiego (Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łodygowice, Milówka, Radziechowy Wieprz, Rajcza, Ujsoły, Żywiec), w tym: PV –Fotowoltaika 2228 szt., pompa ciepła powietrzna 560 szt., pompa ciepła powietrzna cwu 64 szt., pompa gruntowa 148 szt.

Należy podkreślić że na wszystkie podmioty składające wniosek w konkursie dotację otrzymały tylko trzy instytucje , z czego najwyższą kwotę dofinansowania przyznano żywieckiemu Związkowi. Ideą dotacji UM województwa śląskiego jest całkowita zmiana wizerunku regionu z zanieczyszczonego przez niewydolne górnictwo w miejsce zielone, przyjazne turystom i mieszkańcom. Na Żywiecczyźnie zakłada się, że problem smogu zniknie do 2030 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy