Pomimo różnic doceniono trud powstańców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 02.08.2019 14:57, PAN
Pomimo różnic doceniono trud powstańców
Dziś różnie patrzymy na Powstanie Warszawskie. Są tacy, którzy twierdzą, że było niepotrzebną daniną krwi, inni twierdzą, że gdyby nie ono, to nikt o Polskę,
by się nie upomniał. Pewnie rację mają jedni i drudzy. Tak, czy owak W Bielsku-Białej i w Żywcu o godzinie 17 uczczono odpowiednio bohaterski czyn Warszawiaków.
Były kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary II wojny światowej, odegrany został hymn oraz mieszkańcy usłyszeli słynny ryk syren.

Warszawa do 1895 roku była stolica Polski i jak żadne inne miasto doświadczyło całego zła ze strony zaborców. Najpierw była rzeź Woli, potem tragedia na Woli, wreszcie piekło warszawskiego getta, w końcu całkowita likwidacja miast po upadku Powstania Warszawskiego. To dlatego winniśmy szacunek dla wszystkich tych, którzy zginęli z rak okupantów. Bo oni oddali życie najpierw za I, a potem za II Rzeczpospolitą.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy