Poważne wsparcie dla klubów sportowych

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 11.10.2020 10:34,
800 tys. zł trafiło do klubów sportowych z regionu w ramach „Śląskiego Programu Klub”
Poważne wsparcie dla klubów sportowych
73 kluby sportowe z regionu otrzymały dofinansowanie z rąk marszałka Jakuba Chełstowskiego i wicemarszałka Wojciecha Kałuży, w trakcie uroczystości, która odbyła się na Stadionie Śląskim. Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z województwa śląskiego.

Dofinansowanie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów i organizację obozów sportowych. Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na ten cel kwotę 800 tys. złotych. W konkursie mogły wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej. Województwo Śląskie jako pierwszy region w Polsce zainicjował tego typu wsparcie dla klubów sportowych. Wysokość dotacji dla klubów jednosekcyjnych to 10 tys. zł a dla wielosekcyjnych 15 tys. zł.

Dziesięć tysięcy otrzymali m.in.: Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy w Żywcu, Arawashi Rajcza, LKS Soła Rajcza, LITS Meble Anders Żywiec, natomiast wyższą dotację: MRKS Czechowice-Dziedzice i GLKS Wilkowice. Większość dotacji otrzymały kluby z Górnego Śląska.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy