Od soboty wraca obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.10.2020 15:02,
Cały kraj objęty zostanie żółtą strefą.
Od soboty wraca obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicach

W związku z bardzo dużą ilością nowych przypadków koronawirusa w Polsce (tylko w czwartek 4280 przypadków) rząd zdecydował, że od soboty (10.10) cały kraj objęty zostanie żółtą strefą.

To oznacza, że wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nos także na ulicach.

Ponadto w strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

W niektórych powiatach będzie obowiązywać strefa czerwona.

W ciągu ostatniej doby w powiecie bielskim zdiagnozowano 33 nowe przypadki koronawirusa, a 2 osoby zmarły.W powiecie żywieckim stwierdzono 14 nowych zachorowań.W powiecie cieszyńskim nowych zakażeń zdiagnozowano 14. 2 osoby zmarły.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]sa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy