Ta droga zmieni się nie do poznania

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 09.09.2019 10:38, PAN
Ta droga zmieni się nie do poznania

Miasto Żywiec ogłosiło przetarg na realizację długo wyczekiwanej przez wielu mieszkańców inwestycji. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ul. Pierwogóra w Żywcu. Zakres przewidywanych prac obejmuje odcinek od km 0+541,67 do km 1+514,55 (Etap III).

W ramach robót przewidziano: przebudowę jezdni przy pełnym korytowaniu, regulację istniejących studni oraz, budowę kanalizacji deszczowej, roboty rozbiórkowe (istniejące nawierzchnie, krawężniki i obrzeża oraz studnie i wpusty kanalizacji deszczowej przewidziane do likwidacji), roboty ziemne (korytowanie, profilowanie izagęszczenie podłoża), budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, wjazdów i chodników (warstwa mrozoochronna, podbudowa z kruszywa łamanego, jezdnia z betonu asfaltowego, nawierzchnia wjazdów i chodniki z kostki brukowej betonowej).

W ramach robót przewidziano również osadzenie elementów krawędziowych (krawężniki uliczne i najazdowe, prefabrykowane korytka ściekowe, oporniki i obrzeża betonowe, palisadabetonowa) oraz utwardzenie poboczy materiałem kamiennym i humusowanie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy