Trzy oddziały szpitala w Żywcu zamknięte!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 15.04.2020 22:40, PAN

Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu informuje, że z powodu potwierdzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Chirurgii Ogólnej oraz na Oddziale Wewnętrznym II Szpitala Powiatowego w Żywcu, z dniem 15 kwietnia 2020 r. oddziały te zostają zamknięte do odwołania.

Zamknięty jest też oddział rehabilitacyjny.

Trzy oddziały szpitala w Żywcu zamknięte!

W związku z kontaktem personelu Izby Przyjęć z osobami zarażonymi czasowo zamknięte zostaje również funkcjonowanie Izby Przyjęć, do czasu przebadania personelu na obecność koronawirusa. Wśród zarażonych jest jeden pacjent internistyczny oraz jeden członek personelu medycznego.

W chwili obecnej wdrażane są wszystkie procedury i działania związane z zabezpieczeniem medycznym i epidemicznym pacjentów oraz personelu, celem maksymalnego zminimalizowania rozprzestrzenienia się wirusa.

W sytuacji wezwania Zespołu Ratownictwa Medycznego, o tym gdzie dany pacjent zostanie przewieziony decyduje dyspozytornia pogotowia. Obecnie najbliższe szpitalne Izby Przyjęć znajdują się w Bielsku-Białej.

Pozostałe oddziały pracują bez zmian, w tym także nocna i świąteczna opieka zdrowotna.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy