reklama

W Bielsku-Białej podatki pójdą w górę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 20.10.2022 17:30,
Dziś na sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej procedowany był projekt uchwały autorstwa Prezydenta Miasta o zwiększeniu stawek podatku od nieruchomości
W Bielsku-Białej podatki pójdą w górę
Najwyższą podwyżkę uchwała przewidziała dla przedsiębiorców. Obecny, wysoki poziom inflacji uderza we wszystkich mieszkańców kraju i miasta.

Zaproponowana przez Prezydenta, zbyt wysoka podwyżka stawki podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców znajdzie odzwierciedlenie w wysokości cen oferowanych przez nich produktów i usług, a także może przyczynić się do podejmowania decyzji o zaprzestaniu przez nich prowadzenia działalności gospodarczej.


Dlatego, rozumiejąc konieczność szukania dodatkowych źródeł dochodu budżetu Miasta, radni Niezależnych.BB wnioskowali o obniżenie wysokości proponowanej, nowej stawki podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców.

- Zamiast podwyżki o 3 zł do kwoty 28,78 zł od 1m kw. proponowaliśmy podwyżkę jedynie o 1,5 zł do kwoty 27,26 zł od 1 m kw. powierzchni. Niższa o 50% podwyżka stawki pozwoliłaby zniwelować efekt i tak już dużej podwyżki cen, rachunków za energię i innych opłat, które uderzają w przedsiębiorców, a pośrednio we wszystkich konsumentów i pracowników - informuje stowarzyszenie.

Niestety większościowy klub radnych Jarosława Klimaszewskiego przegłosował pełną wysokość podwyżek.

źródło: stowarzyszenie Niezależni.BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy