Podbeskidzie podzieliło się punktami

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 19.09.2022 14:43, INFORMACJA PRASOWA
Podbeskidzie po raz pierwszy w tym sezonie podzieliło się punktami z rywalem. Górale na własnym boisku zremisowali 18 września z ŁKS-em Łódź 1:1.

Trener Żuraw w swoim drugim oficjalnym meczu na ławce TSP zdecydował się na dwie zmiany - w miejsce Misztala i Wypycha pojawili się Bernard oraz Mikołajewski. W kadrze zabrakło natomiast Milasiusa.

Spotkania od początku nie porywało swoją intensywnością. Oba zespoły skupiały się raczej na tym, aby nie stracić panowania nad środkiem pola, a gdy stwarzały już zagrożenie pod polem karnym, to za pośrednictwem akcji wielopodaniowych.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło w udo Julio Rodrigueza, który nie zdążył zmienić swojego ustawienia i niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Bielszczanie musieli zatem gonić wynik.

W przerwie w szeregach Podbeskidzia nastąpiła jedna zmiana - za Drzazgę pojawił się Goku. Zaraz po gwizdku wznawiającym drugą połowę Górale popędzili do ataku a okazję strzelecką miał hiszpański pomocnik, którego strzał w krótki róg wybronił Bobek. Chwilę później kolejna bardzo energiczna akcja Goku i kolejne zagrożenie pod bramką gości. Dobry początek zapowiadał walkę do końca o trzy punkty.

Podbeskidzie cały czas starało się doprowadzić do wyrównania. Grę ożywił Goku, ale Górale nie mogli udokumentować przewagi. Na dodatek w 75. minucie zmarnowali wyborną sytuację. Na szczęście chwilę później na tablicy wyników był remis. Podanie z prawej strony Jodłowca ze spokojem wykończył Goku i na odwrócenie losów spotkania został mniej więcej kwadrans.
Pomimo prób i kolejnych ataków ostatecznie do końca meczu nie było już bramek i TSP podzieliło się punktami z rywalami z Łodzi. Teraz przerwa reprezentacyjna, a po niej mecz wyjazdowy z zespołem Termalica Nieciecza.

Podbeskidzie - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)

bramki: 77' Goku - 36' Julio (sam.)

TSP: Igonen - Mikołajewski (85' Wypych), Julio, Markov - Simonsen, Janota (72' Celtik), Jodłowiec, Drzazga (46' Goku), Bernard (72' Bieroński), Sitek (72' Bonifacio) - Biliński

ŁKS: Bobek - Marciniak (80' Tutyskinas), Nacho, Dąbrowski, Dankowski, Kort (72' Okhronchuk), Lorenc, Kowalczyk, Trąbka (56' Biel), Balongo (72' Janczukowicz), Pirulo (80' Kelechukwu)

żółte kartki: Julio, Celtik, Markov - Dąbrowski, Lorenc, Nacho