Z Wadowic do Bielska-Białej. Tegoroczny Tour de Pologne

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 19.06.2020 17:30,
W piątek odbyło się spotkanie organizacyjne.
Z Wadowic do Bielska-Białej. Tegoroczny Tour de Pologne

Tegoroczny Tour de Pologne wystartuje mimo epidemii koronawirusa i zagości w powiecie bielskim! W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie organizacyjne w tej sprawie z Przemysławem Niemcem, który odpowiada za trasę i bezpieczeństwo wyścigu. To będzie pierwszy od marca wyścig etapowy zaliczany do najwyższej kategorii World Tour- kolarskiej Ligi Mistrzów.

Najbardziej prestiżowy wyścig kolarski w Polsce odbędzie się w ograniczonej formie.

- Tour został przesunięty z lipca na sierpień, zaplanowano 5 zamiast 7 etapów. Na chwilę obecną jest decyzja, że start i meta odbędą się bez udziału kibiców, podobnie jak dekoracja najlepszych zawodników po każdym etapie - mówi Przemysław Niemiec, były kolarz który świetnie zna podbeskidzkie trasy. W związku z tymi ograniczeniami, organizatorzy wydarzenia większy nacisk kładą na transmisję telewizyjną.

Wyścig ma wystartować 5 sierpnia. Na terenie powiatu bielskiego odbędzie się trzeci najdłuższy etap tegorocznego Tour de Pologne. Peleton z Wadowic do Bielska-Białej będzie miał do pokonania 203 km.

7 sierpnia kolarze wjadą na teren powiatu bielskiego od strony Wielkiej Puszczy w Porąbce. Przejadą przez centrum miejscowości, a potem przez zaporę do Międzybrodzia Bialskiego.

- Będą 2 rundy przez gminę Porąbka. Potem peleton przez Przegibek wjedzie do Bielska-Białej. Ulicą Żywiecką skieruje się do gminy Wilkowice, następnie skręci w lewo koło dawnego sklepu „Rogacz” w ul. Wyzwolenia i przez Huciska wjedzie do powiatu żywieckiego. Kolarze wrócą do Bielska-Białej ponownie przez Przegibek , a meta będzie jak w poprzednich latach na al. Andersa w Bielsku-Białej - mówi kom. Krzysztof Stankiewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego bielskiej policji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

A tak wyglądała zeszłoroczna rywalizacja z metą w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
pełne wyniki i terminarz ›