Elektryczne BMW w taborze miasta

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2020 15:57, fot. Wydział Prasowy UMBB
Elektryczne BMW w taborze miasta

Od 14 sierpnia do floty służbowych samochodów Urzędu Miejskiego dołączył samochód elektryczny marki BMW i3. To auto w pełni elektryczne i ekologiczne.

Samochodu użyczyła Ratuszowi firma S.A.C. Gwarant Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Mikołowie, a pośredniczył w tym lokalny dealer BMW Sikora. Auto zostało przekazane do rocznego bezpłatnego użytkowania przez pracowników Urzędu Miejskiego. Elektryk będzie używany służbowo przez Wydział Ochrony Środowiska i Energii UM oraz ogrodnika miejskiego.

- Grupa Sikora działa na coraz szerszą skalę, reprezentując markę słynącą z nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań na rynku motoryzacyjnym. Jednak wciąż myślimy lokalnie i w dalszym ciągu troszczymy się o rejony, z których się wywodzimy, w których mieszkamy i pracujemy. Bielsko-Biała to miasto szczególnie nam bliskie, tutaj zlokalizowane są nasze trzy salony. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby miasto - podobnie jak reprezentowane przez nas marki - kojarzyło się z nowoczesnością i troską o środowisko. Tym samym mamy ogromną przyjemność przekazać na użytek Urzędu Miasta w Bielsku-Białej wyjątkowy samochód – BMW i3 - mówił członek zarządu Grupy Sikora, dyrektor usług posprzedażnych w całej grupie Tomasz Radomski.

Ratusz w ciągu roku może przejechać przekazanym samochodem 20.000 km. Zasięg auta na jednym ładowaniu wynosi do 260 km. Do pełnego zasięgu proces ładowania trwa trzy godziny. Auto dzięki swojej innowacyjności niczym nie ustępuje samochodom konwencjonalnym, w zakresie technologii je przewyższa, w zakresie osiągów dorównuje i, jak podkreślają producenci, zaskakuje dynamiką i zwrotnością.

To kolejny samochód elektryczny w miejskich jednostkach w Bielsku-Białej. Ostatnio o nowy pojazd, drugi już, wzbogaciła się spółka Zieleń Miejska, dwa elektryczne pojazdy i dwa rowery ma też Straż Miejska.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy