Mniej pasażerów pojedzie autobusem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 19.10.2020 15:10, INFORMACJA PRASOWA
- Dla nas także to trudna sytuacja. Robimy, co możemy, żeby bezpiecznie dowieźć Was do celu - informuje kierownictwo MZK
Mniej pasażerów pojedzie autobusem
Liczba pasażerów w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. została ograniczona do 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących. To wytyczne dla komunikacji miejskiej w całym kraju, wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów.


-To problematyczna sytuacja dla naszej Spółki, ale też dla wszystkich przewoźników w Polsce, bo w zasadzie, żeby zaspokoić całkowicie potrzeby przewozowe, trzeba by każdy autobus zastąpić dwoma, trzema. Żaden przewoźnik w kraju nie jest logistycznie przygotowany do takiej sytuacji – mówi prezes MZK Hubert Maślanka.

Mimo to robimy co w naszej mocy, żeby zminimalizować niedogodności dla podróżnych. Na razie trwa analiza, na które linie autobusowe zapotrzebowanie jest największe. W pierwszej kolejności skupimy się na zapewnieniu dojazdu mieszkańcom do pracy i szkoły. Na najbardziej obleganych liniach uruchomimy kursy bisowe. W trasy wyjadą także wszystkie nasze autobusy przegubowe.

- Prawdopodobnie, niestety, odbędzie to kosztem innych kursów, które na przykład w weekendy nie cieszą się aż tak dużą popularnością. Trzeba pamiętać, że każdy dodatkowy kurs generuje koszty, za które płaci Miasto. Sytuacja epidemiczna odbiła się także na finansach Miasta, dlatego konieczne są bardzo szczegółowe analizy wprowadzanych korekt – dodaje Maślanka.

Pierwsze zmiany w rozkładach jazdy już zostały wprowadzone. Kolejne z pewnością pojawią się w najbliższych dniach. Prezes MZK apeluje do pasażerów o stosowanie się do wprowadzonych zasad i jednocześnie prosi o wyrozumiałość - „Dla nas także to trudna sytuacja. Robimy, co możemy, żeby bezpiecznie dowieźć Was do celu”.

źródło: MZK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy