Nowy sprzęt na walkę z SARS –CoV-2 dla bielskiego szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 23.11.2020 10:21, INFORMACJA PRASOWA
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał ponad 400 tysięcy złotych dotacji z Samorządu Województwa Śląskiego. Pieniądze przeznaczone zostały na kupno aparatury, który pomoże w walce z SARS –CoV-2.
Nowy sprzęt na walkę z SARS –CoV-2 dla bielskiego szpitala
Łukasz Matlakiewicz, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej poinformował, że początkiem grudnia do bielskiej placówki powinna trafić cała aparatura, zamówiona w ramach dotacji. – W sumie wydamy 478 tysięcy złotych. Z tego siedem tysięcy to wkład własny szpitala – powiedział dyrektor.


Szpital Wojewódzki kupi nowoczesny aparat do znieczulania dla oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a także dla innych oddziałów ssaki medyczne, zamgławiacz nadtlenkiem wodoru, dzięki któremu można skutecznie odkazić pomieszczenia oraz myjki-dezynfektory, służące do dezynfekcji sprzętu medycznego.

Dyrektor Łukasz Matlakiewicz dodał, że w ciągu najbliższych dni zainstalowany zostanie również na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii cyfrowy rentgen przyłóżkowy.

– To sprzęt najwyższej klasy, który zastąpi poprzedni aparat, kupiony 20 lat temu. Nowy rentgen kosztował prawie 500 tysięcy złotych – wyjaśnił dyrektor.

Rentgen kupiony został z dotacji na walkę z koronawirusem, którą Samorząd Województwa Śląskiego przyznał w kwietniu. Wówczas, pomiędzy 27 podmiotami medycznymi, rozdzielono 123 mln złotych. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał z tej puli 3,4 mln złotych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy