Ponad 9 mln dla powiatu bielskiego. Na co pójdą te pieniądze?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 14.09.2020 14:44,
Środki zostaną przeznaczone między innymi na szpitale (Bielskie Centrum Psychiatrii- Olszówka oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej), na drogi powiatowe oraz pomoc społeczną.
Ponad 9 mln dla powiatu bielskiego. Na co pójdą te pieniądze?

Nieco ponad 9,2 mln zł (9 247 071) z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wpłynęło na konto Powiatu Bielskiego. Pieniądze mają zostać przeznaczone na inwestycje, które już są realizowane lub zostały wcześniej zaplanowane. Część tych przedsięwzięć jest przed przetargiem, stąd trudno mówić o konkretnych kwotach.

Spora część zostanie przeznaczona na drogi powiatowe, a konkretnie na wkład własny do tych inwestycji. Mowa o niedawno rozpoczętych robotach: ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drodze w Zasolu Bielańskim w gminie Wilamowice. Na liście znalazła się też rozbudowa drogi na odcinku Międzyrzecze-Mazańcowice. Ta ostatnia jest już po przetargu, prace mają ruszyć w październiku.

Środki zostaną przeznaczone także na ochronę zdrowia: modernizację budynku głównego Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka w Bielsku-Białej. Jest to inwestycja 3-letnia, która kończy się w tym roku oraz informatyzację Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Wśród zaplanowanych inwestycji, na które zostaną przeznaczone środki z RFIL znalazły się także: zagospodarowanie terenów przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, wymiana rozdzielni prądu w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, budowa obiektu przy ul. Asnyka, w którym znajdą się: archiwum urzędu oraz garaż dla samochodów służbowych.

Pieniądze z funduszu pozwolą również na realizację zupełnie nowych zadań, takich jak: adaptacja budynku na potrzeby domu dziecka w Czechowicach-Dziedzicach, rozbudowa i remont Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach, wsparcie OSP i policji.

Jest plan, aby wszystkie środki przyznane w ramach RFIL wydać do końca 2021 r.

M.Fritz /. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy