Sensacja w Łękawicy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Sport, Wiadomości, 13.09.2020 18:30, PAN
Beniaminek z Łękawicy jako pierwszy w tym sezonie znalazł sposób na Unię Książenice wygrywając 3-1
Beniaminek z powiatu żywieckiego nie przestaje zadziwiać. Wygrał z Unią nie przypadkowo, nie po "lewym" karnym, a po dobrym i emocjonującym meczu, w którym był zespołem po prostu lepszym.

LKS Decor Bełk pokonał Drzewiarza Jasienica po bramkarz Wojciecha Orła i Kamila Sikory. Rezerwa Podbeskidzia nie sprostała Odrze Wodzisław Śląski ulegając 0-4, a wygrana ta pozwoliła Odrze zrównać się punktami z liderującą Unią. Wszystko, co najciekawsze w meczu LKS Czaniec z Unią Turza Śląska wydarzyło się w końcówce I połowy. Najpierw gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Damian Oczko, ale tuż przed gwizdkiem na przerwę wyrównał Kacper Krupiński ustalając jednocześnie wynik.

W Czańcu muszą się pogodzić, że ten sezon będzie okresem przejściowym, budowy mocnej drużyny, a strat kilku kluczowych graczy nie da się szybko nadrobić. Dramat spotkał graczy MRKS Czechowice-Dziedzice, którzy po bramce Żurka prowadzili z Rozwojem Katowice i nic nie zapowiadało, że przegraja. W czwartej minucie doliczonego czasu gry goście wywalczyli jednak rzut wolny, po którym Lazar doprowadził do remisu.