Szpital Powiatowy w Żywcu jest już prawie gotowy! [foto]

Region, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 25.10.2019 12:13, ap
To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w historii regionu! Budowa Szpitala Powiatowego w Żywcu dobiega końca. Jakie usługi pacjentom będzie świadczyła nowy placówka?
Szpital Powiatowy w Żywcu jest już prawie gotowy! [foto]
Kończy się budowa nowego ośrodka zdrowia. W Szpitalu Powiatowym w Żywcu szpitalu będą leczeni pacjenci wymagający opieki ambulatoryjnej i stacjonarnej.Szpital posiada 9 oddziałów oraz 9 poradni specjalistycznych, przy czym tych ostatnich docelowo ma być 15.

- Dążymy również do lepszej integracji podstawowej opieki zdrowotnej, opieki ambulatoryjnej oraz szpitalnej. Nowy Szpital będzie realizował ten sam zakres świadczeń zdrowotnych, co istniejący obiekt, w tym również rehabilitację. Co ważne, powstanie SOR wraz z lądowiskiem dla śmigłowca medycznego, a to zagwarantuje szybszy dostęp do opieki dla pacjentów w stanach nagłych - mówi Andrzej Kalata, Starosta Żywiecki.

Placówka będzie świadczyła usługi ramach NFZ oraz planuje rozszerzenie oferty świadczeń.

Zakres usług nowego Szpitala Powiatowego w Żywcu znajdziecie tutaj.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy