Kompletnie pijana 43-latka uciekała przed policją

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 25.10.2019 11:09, ap
Nocny pościg policji w Buczkowicach! Gdy mundurowi próbowali zatrzymać opla do kontroli, 43-latka zaczęła uciekać, aż porzuciła samochód i pobiegła do lasu. Kobieta nie posiadała uprawnień. Mieszkanka powiatu bielskiego wydmuchała 2,5 promila alkoholu.
Kompletnie pijana 43-latka uciekała przed policją
Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek (24.10) tuż przed godziną 3.00.

Mundurowi z Wilkowic patrolowali okolicę Buczkowic. Na ulicy Bielskiej zauważyli pojazd, którego kierowca na ich widok wyłączył światła mijania i jechał zupełnie nieoświetlony. Policjanci zawrócili za nim i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali kierowcy zatrzymanie pojazdu.- Wtedy samochód przyspieszył, a prowadzącą go kobieta podjęła ucieczkę. Mundurowi zgłosili dyżurnemu z Komisariatu Policji w Szczyrku pościg i ruszyli za oplem. Pościg za samochodem uciekającym ulicami Buczkowic, Bystrej i Wilkowic trwał przez kilkanaście minut - relacjonuje asp.szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Kiedy uciekinierce skończyła się droga, porzuciła pojazd i pieszo uciekła w stronę lasu. Mundurowi pobiegli za kobietą i po krótkim pościgu zatrzymali kierującą. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mieszkanka powiatu bielskiego miała w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że prowadziła pomimo wcześniejszego cofnięcia jej uprawnień do kierowania pojazdami.

Kobieta została zatrzymana i noc spędziła w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszała trzy zarzuty. Za wszystkie te występki grozi jej kara nawet 5 lat więzienia. O dalszym losie 43-latki zdecyduje niebawem bielski sąd.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy