Ulica Schodowa do przebudowy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 06.04.2021 12:47, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Do połowy roku będzie gotowy projekt przebudowy ulicy Schodowej i schodów w rejonie ul. Zamkowej 8 w Bielsku-Białej. Realizacja przebudowy nastąpi w przyszłym roku – zapowiada Miejski Zarząd Dróg.
Ulica Schodowa do przebudowy

Projekt przebudowy ulicy Schodowej wykonuje za prawie 100.000 zł firma Artur Władyczka G5 z Żywca. Zgodnie z umową, dokumentacja będzie gotowa w połowie roku, do końca roku również z pozwoleniami na budowę. To pozwoli rozpocząć przebudowę ulicy Schodowej w 2022 roku.

Ulica Schodowa, odchodząca bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z klimatycznych uliczek w mieście. Dlatego zagrała m.in. w filmach - Idę przez ten świat Stanisława Janickiego i Kret Rafaela Lewandowskiego. Często młode pary robią sobie na niej biało-czarne zdjęcia retro. Jednak wszyscy, którzy poruszają się po Schodowej, mają pełną świadomość, że to, co atrakcyjne jako tło na planie zdjęciowym, niekonieczne musi być atrakcyjne na co dzień. Przyszedł czas na remont zniszczonej uliczki.

Wykonanie projektu obejmuje pełnozakresową, pełnobranżową i kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową. Żywiecka firma musi wykonać projekt budowlany, wykonawczy, tymczasowej i docelowej organizacji ruchu oraz dokumentację geodezyjną dotyczącą wznowienia punktów granicznych; przygotować dokumentację przetargową i służyć wsparciem MZD w trakcie przetargów na roboty budowlane objęte dokumentacją. Oprócz projektowania wyłonione w przetargu przedsiębiorstwo będzie także pełniło nadzór autorski nad realizacją objętych dokumentacją robót.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy